Собранија и мебел додатоци-01

Собранија и мебел додатоци-01

Краток опис:

Ние ги користиме поинаков вид на печат машина (капак од рака на прецизност удар) за производство на метал печат и притискање. Според количина цел на клиентите, ние нудиме најмал економски ефикасен начин за вашиот проект, можеме да го користиме ласерско сечење, Single-shot или постојано прогресивна умре автоматизирано производство. Обработка опсег: бришење, сечење, обликување, тркалање, цртање, виткање, согорување, да се смалуваат цевка, дупчење, прислушување, на самото место заварување ореви и завртки. Пресинг капацитет: 6,3-600 тони Површинска т ...


детали за производот

Тагови производ

Ние ги користиме поинаков вид на печат машина (капак од рака на прецизност удар) за производство на метал печат и притискање. Според количина цел на клиентите, ние нудиме најмал економски ефикасен начин за вашиот проект, можеме да го користиме ласерско сечење, Single-shot или постојано прогресивна умре автоматизирано производство.    
Обработка опсег: бришење, сечење, обликување, тркалање, цртање, виткање, согорување, да се смалуваат цевка, дупчење, прислушување, на самото место заварување ореви и завртки.   
Со притискање капацитет:  6,3-600 тони
Површинска обработка: позлата, галванизација, елоксирани и боени   
* Позлата: цинк, никел, хром, сребро, итн 
* елоксирани и електрофореза 
* Paint и прав 
* Вибрации deburring, полирање и хемиски третман 
* печатење на екран , печатење во боја и ласерско гравирање.  
спецификација  :

ПРОИЗВОДСТВО   DESCRIPTION
материјали: Челик, нерѓосувачки челик, месинг, бакар, алуминиум, итн
Со притискање капацитет: 6.3-600Tons
толеранција: 0,02 mm
Површински третман: Позлата, галванизација, елоксирани и боени
сертификат за систем за квалитет: ISO 9001-2000
Водечко време: 5 ~ 25days
КК систем: 100% проверка пред пратката.
пакувања: 1) стандардниот пакет,
2) палети или сад,
3) Како на кориснички спецификации.
Услови на плаќање: T / T, L / C, Paypal
Испорака Услови: 1) 0-100kg: Express и други товарни воздух приоритет,
2)> 100 кг: поморски транспорт приоритет,
3) Како на кориснички спецификации.

Внимание: Производите прикажана овде е само да се претстават на опсегот на нашите деловни активности. Ние може да се произведуваат во согласност со побарувањата на клиентите. OEM / ODM е на располагање за нас.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!