Прашања и одговори - Zengrit машина копродукции, Ltd

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Zengrit  Специјалност производство е доверлив име за трајни подлошки, библиотеки и метал печат за повеќе од 10 години. Нашите клиенти љубов нашите спектар на производи кои се подготвени да брод и нашата способност за извршување на прецизни, обичај нарачки за вашите најважните производи.

Во текот на годините, ние се прошири нашите услуги, зголемување на нашата ефикасност и продлабочи нашата посветеност на квалитетот. Ние разбираме важноста на нашите производи и што значи таа за вашиот функции, без разлика дали работат во автомобилската, воздушната, или друга област.

Целата наша менаџерскиот тим до нашите вработени линија се посветени на понудата исклучителни услуги на клиентите. Ние правиме нарачување едноставен и нашиот тим е запознаен за нашата селекција на производи. Ние сме подготвени да одговориме на вашите прашања, да ви помогне да поставите вашата цел и да се обезбеди се исполнети вашата страна потреби.

Ние разбираме дека може да имате бавни прашања во врска со нашите производи, услуги, и нашата компанија во целина. Ние ќе бидеме среќни да одговориме на вашите прашања, ако не го најдете вашиот саканиот одговор подолу, или ако имате дополнителни прашања. Ние се наоѓа во област на Jimo, Кингдао Сити, и да им служи на целата земја. Ние куќата милиони парчиња во нашиот магацин, кои се подготвени да брод или ние може да се направи сопствен дел за да одговараат на вашите точните спецификации и реализација на парче во навремено.

Ние сме отворени за одговарање на сите прашања може да имате. Нашата цел е да направи да се чувствувате удобно со нашите процеси и се здобијат со вашата доверба во нашата способност да ги задоволат вашите потреби, буџет, и ограничувања на времето. Доколку имате прашања, Ве молиме да преземат дополнителни мерки да не контактирате. Едноставно посетете ја нашата страница Барам цитат и пополнете го формуларот. А квалификувани претставник ќе видите вашето барање и да се вратам на вас со информации што ви треба.

П: Дали сте трговско друштво или производителот?
А: Ние сме фабрика во Кингдао Сити, Окружниот Jimo.
П: Колку време е вашето време за испорака?
А: Општо земено, тоа е 2-5 работни дена, ако стоката е во парк. или тоа е 10-15 работни дена, ако стоките не се во акции, што е во согласност со количината.
П: Дали ви обезбеди примероци? тоа е бесплатно или екстра?
О: Да, ние би сакале да обезбеди примерок и цената на изразување товарни ќе биде на сметка на купувачите.
Q: What is your terms of payment ?
A: Payment 30% T/T in advance ,  balance 70% T/T  before shipment.

П: Кои се вашите цени?
A: Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.
П: Дали сте трговско друштво или производителот?
А: Ние сме фабрика во Кингдао Сити, Окружниот Jimo.
П: Колку време е вашето време за испорака?
А: Општо земено, тоа е 2-5 работни дена, ако стоката е во парк. или тоа е 10-15 работни дена, ако стоките не се во акции, што е во согласност со количината.
П: Дали ви обезбеди примероци? тоа е бесплатно или екстра?
О: Да, ние би сакале да обезбеди примерок и цената на изразување товарни ќе биде на сметка на купувачите.
П: Кои се вашите цени?
A: Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.
П: Дали имате минимум цел количество?
О: Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб
П: Може да ви ОЕМ или ODM?
А; Да, имаме силен развој тим. Производите може да се направи во согласност со вашето барање.
П: Може да ви дадат соодветната документација?
О: Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.
П: Што е просечната времето за води?
О: За примероци, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.
П: Која е гаранцијата на производот?
А: Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите за сите е задоволство
П: Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?
О: Да, ние секогаш се користат високо квалитетни извоз пакување. Ние, исто така, се користат специјализирани пакување опасност за опасни материи и потврдени ладна шпедитерите за температурно осетливи предмети за складирање. Специјалист за пакување и не-стандардни барања за пакување можат да го направат дополнителни трошоци.
П: Како за такси превозот?
A: Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. Express е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки 

ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Онлајн Chat!